Solaryum

Solaryum

kirpik lifting

Kirpik Lifting

Kaş lifting

Kaş Laminasyon

Kalıcı oje ve tırnak tasarım

Tırnak Tasarımı

Sıkça sorulan Sorular

Solaryum ve Kişisel Bakım

Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu uygulama keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Gerek sosyal medyada gerekse günlük hayatta adını sıkça duyduğumuz kirpik lifting, kesinlikle zararlı bir madde kullanılmaksızın hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Uygulamada kullanılan malzemelerin hepsi göz sağlığı açısından uygun olması gerekir.

En son girdiğiniz solaryum seansından sonraki 2 ila 4 haftaya kadar renginizi muhafaza edersiniz. 21 günlük bir süreçte cilt kendini yenilediği için 15 günde bir koruma seanslarına girmenizde fayda vardır. Solaryum sonrası kullanılan nemlendirici ürünlerle de bronzluğunuzun süresini uzatabilirsiniz.

Her iki durumda da alınan UV ışınları aynı gibi gözükse de güneşte alınan ultraviyole miktarını önceden belirleyemeyiz. Dış etkenler (günün hangi saatinde,hangi mevsimde,hangi şehirde güneşlendiğiniz, hava kirliliği, rüzgar, ozon tabakasının delinmesiyle çoğalan zararlı güneş ışınları) güneşte alacağınız UV ışınlarının miktarını belirlenemez kılmaktadır. Kaldı ki en son teknolojiyle donatılmış solaryum makinelerinde güneşteki zararlı UVC ışınlarını almazsınız ve yine UVA ve UVB ışınları optimal fayda sağlayacak şekilde kombine ve filtre edilmiştir.

Bu tamamen kişiden kişiye değişen bir durumdur. Ortalama olarak, normal-buğday tenli kişiler 3 seansta çevreleri tarafından fark edilecek derecede renk alırlar. Ancak kalıcı olması için 5 seansı düzenli şekilde tamamlamak gerekmektedir. Daha beyaz tenli kişilerde bu sayı 6-7 seans olabilir. Düzenli olarak gelinen ilk renk alma seanslarından sonra (ki ortalama 5 seanstır) 2 veya 3 haftada bir alınan koruma seansları yeterli olacaktır. Unutmayın! Önce sağlığınız, sonra görsellik!

İşte bu tamamen bir dedikodudan ibarettir. Güneşte olduğu gibi solaryumda da bronzlaşma cildin üzerinde değil, cildin alt tabakasında gerçekleşir. Dolayısıyla seanstan sonra duş alındığında rengin akacağı veya yok olacağı gibi bir durum söz konusu bile değildir. Aksine , vücudunuzun sağlığı ve ferahlığı açısından ılık suyla duşunuzu gönül rahatlığıyla alıp, sonrasında da nemlendiricinizi sürebilirsiniz.