Bike VacuTherm “Vakum” ve “Infrared” teknolojisi ile desteklenmektedir. Bu kombinasyon geleneksel aerobik antrenmanına kıyasla, selülitlerin giderilmesine ve yağ dokusunun dört kat daha hızlı azalmasına yardımcı olur.
Bisiklet üzerindeki yatay gövde konumu, bu egzersizi bacaklarınıza ve sırtınıza aşırı yük bindirmeden, çok rahat hale getirir. Bu egzersiz özellikle diz – eklem problemi olanve aşırı kilolu kişiler için uygundur. Bu nedenle, daha fazla gerilim yaratan diğer cihazlara önemli bir alternatiftir. Geniş yaslanma alanı, yoğun bir egzersiz sırasında kullanıcıya konfor sağlar.
48 eğitim programı içermesi, egzersiz seanslarının birbirinden farklı olmasını sağlar ve her seansı oldukça etkili hale getirir.

NEDEN KIZILÖTESİ TEKNOLOJİSİ?

Kızılötesi ışın yıllardır plastik cerrahi, fizyoterapi ve rehabilitasyonda başarıyla kullanılmaktadır. Vacu Therm cihazlarında, esas olarak IR-A aralığında, deri altı doku ve yağ dokusunda 4 ila 5 mm arasında çalışan özel lambalar kullanılmıştır.
Kızılötesi ışınlar vücudun sadece su atmasına değil, aynı zamanda yağ, kolesterol, ağır metaller, asitler ve toksinlerin de arındırılmasına yardımcı olurken, bağışıklık sistemimizi uyarır ve harekete geçirir. Deri altı yağ dokusunu gidermek ve selüliti azaltmak için vücudu etkili bir şekilde temizleyen serbest radikalleri bağlamaya yardımcı olur; sonuç olarak, cilt sıkı hale gelir.
Dahası, InfraRed obezite ile savaşmak için kullanılmıştır, çünkü dokuları ve kasları anında ısıtır, aynı anda kan akışı ve metabolizma hızını arttırır. Isı altında, kan akışı cildi iyileştirir ve ölü hücreleri atar, böylece cilt daha sağlam ve pürüzsüz hale gelir. Daha yüksek kan akışı nedeniyle hücreler ve dokular daha iyi oksijenlenir. Bu, rahatlamaya neden olur, kas ağrısını azaltır ve iyileşme sürecini hızlandırır. Ayrıca, vücudun detoksifikasyonunu hızlandıran, 35-45 santigrat derecede doğal olarak oluşan terlemeyi sağlar.

Kızılötesinin Faydaları