Striasel yeni bir tedavi yöntemidir. Uygulanan seanslarla birlikte cilt çatlaklarında yüzde 80 oranına kadar azalmalar görülür. Çatlaklar üzerinde oldukça etkili bir yöntemdir.
Çatlaklar, deri yırtığı olarak da adlandırılır. çatlak tedavisi, çatlakların içerdiği kolajeni orta moleküler bir sistem yardımıyla canlandırma temeline dayanır. Bu tedavi yönteminde her hangi bir kesi söz konusu değildir.
Bunun yanı sıra; iğne ya da lazer gibi bir uygulamayı da içermez. Başka bir deyişle; bu tedavi yöntemi, cerrahi ve invaziv bir yöntem değildir. Bu özelliği de tedavinin tercih edilme sebeplerinden biridir.
Zira, cerrahi müdahale gerektiren tedavi şekilleri insanlarda tedirginlik uyandırmaktadır. Bu yöntemin bu tür bir müdahale olmaması ve etkili sonuç vermesi hastaların gönül rahatlığıyla bu metodu tercih etmelerine neden olmaktadır.
Sitriort çatlak tedavisi yöntemi; özel bir vakum sistemidir. Bu yöntem için çatlak onarım metodu denebilir.
Bu tedavi yönteminde, çatlak çizgilerinin üzerinde tek tek çalışılır. Dolayısıyla her bir çatlak çizgisi, özenle ve tek tek tedavi edilmiş olur. Yani, çatlakların her biri için ayrı olarak çalışılır

Sitriasel Çatlak Tedavisinin Uygulanacağı Bölgeler

Cilt çatlakları bir iki bölgeyle sınırlı değildir. Pek çok bölgede deri çatlakları görülebilmektedir. Bu tedavinin uygulanacağı bölgeler;

Striasel Çatlak Tedavisi Süresince Yapılması Gerekenler

Tedavi devam ettiği sürece danışan bazı hususlara dikkat etmek durumundadır. Tedavi sürecinin olumsuz etkilenmemesi için her danışanın uyarıları dikkate alması gerekir.

Bütün bunların yanı sıra; danışan tedavi süresince uzmanın önerileri doğrultusunda hareket etmek durumundadır.